przeprowadzki miedzymiastowe

przeprowadzki miedzymiastowe Zdarzenia opisane są dość niejasne i nie są ułożone w porządku sekwencyjnym, na przykład, pierwsza strofa informuje nas, że "chłopiec leżał martwy pod drzewami oliwnymi / był zbyt młody i zbyt głupie", a trzecia strofa zaczyna się od linii " O zbyt lekko rzucił czapkę ", jakby były wciąż żywe.

Bohaterem poematu jest przenoszona jako wyobcowanego i anonimowego młodego człowieka bez szczególnej roli w społeczeństwie. To wrażenie jest tworzony głównie w pierwszych trzech wierszach drugiej zwrotce. Dowiadujemy się, że "hooters fabryczne nie wezwał go", co wskazuje, że był zbyt młody, by pracować, czy też klasy, który nie należy spodziewać się do pracy w fabrykach. Dowiadujemy się też jednak, że "Ani nie drzwi restauracji płytki szklane krążą pomachać mu" - linii, która odzwierciedla wyższej klasy społeczeństwa była mniej niż gościnni do niego. Zbieramy się, że nie był znany przez linię "Jego nazwisko nie pojawiło się w gazetach". Linia "Świat zachowała swój tradycyjny mur" wskazuje, że był czymś wyrzutek. Powtórzenie słowa "ściany" w trzeciej zwrotce jest pouczające, zwłaszcza, że ??jest on opisany jako "unflowering teraz", zamiast "tradycyjnych", co oznacza, że ??prawdopodobnie nigdy nie przyniosły niczego dla młodego człowieka. Teraz jest "wyrosło z bronią", i wydaje się nieco nieuniknione, że linie Kolejne przedstawiają śmierć bohatera, jak gdyby został ostatecznie zastrzelony przez społeczeństwo, które wcześniej go unikał.

przeprowadzki miedzymiastowe

Spender nie przedstawia brutalną śmierć chłopca w formie graficznej realistycznego szczegółu lecz przyjmuje zauważalnie graficznego podejścia. Osiąga się to głównie dzięki wyobraźni i symboliki. W "drzew oliwnych", o których mowa w pierwszym i końcowych strofach, są symboliczne w sposób, że oliwna jest wykorzystywany do przekazywania idei pokoju. Nie ma cienia ironii, że ciało chłopca jest "martwego" pod nimi.W ostatniej zwrotce, Spender porusza czytelnika bezpośrednio. Zastosowanie cezura - wybitny kropkę w trzeciej i czwartej linii - domaga się, aby czytelnik "za" i "Ask", dlaczego tak dużo pieniędzy wydano na śmierć młodego mężczyzny.

przeprowadzki miedzymiastowe

Ben H. Wright jest niezależny badacz i naukowiec. Jego strona internetowa, The Literary Index, oferuje szeroki wachlarz linki do pism naukowych na powieści i poezji, dostępne online za darmo. Obszar obejmuje szeroki zakres literatury na temat ponad 300 autorów i jest interesujące dla każdego, kto studiuje powieści i poezji na poziomie zaawansowanym lub stopniu, jak również czytelników zainteresowanych odkrywaniem pewną pracę w większej głębokości.

- autor artykułu